Так було прийнято Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану" від 15.03.2022 р. № 2120-IX. Цей закон вніс зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про споживче кредитування". А Національний банк, в свою чергу, прийняв постанову від 25.02.2022 р. № 23 "Про деякі питання діяльності банків України та банківських груп", якою затвердив Правила роботи банків у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану.
Водночас з'являється таке питання як "кредитні канікули". Під кредитними канікулами розуміють тимчасову відстрочку від сплати платежів за кредитом, яка надається кредитором позичальнику з власної ініціативи, зі збереженням зобов’язань щодо їх погашення в майбутньому, тобто протягом воєнного стану та 30 днів після його завершення позичальник у разі прострочення звільняється від штрафу, а також нарахувань за ст. 625 Цивільного кодексу України (мається на увазі 3% річних та інфляційні втрати).
Варто пам’ятати! Кредитні канікули - це відтермінування, а не звільнення від сплати кредиту. Банк не зобов’язаний їх надавати, він лише має таке право, тому у кожного банка умови цієї процедури індивідуальні.
Оскільки у зв’язку з війною та погіршенням економіки у багатьох людей виникають проблеми з кредитними зобов’язаннями, держава йде на зустріч громадянам пропонуючи скористатись такими «кредитними канікулами».
Для чого вони потрібні? Які умови їх надання? Якою законодавчою базою регулюється дане питання? Усі ці питання висвітленні в сьогоднішньому відео.
Для того, щоб і у Вас було більше інформації та уявлення про "кредитні канікули", переходьте на наш YouTube канал та ознайомлюйтесь з актуальним новим відео.
Щоб отримувати ще більше корисної інформації переходьте на наш Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, TikTok. Підписуйтесь та будьте в курсі останніх новин.