Багато українців були вимушені ховати документи під час окупації або втратили їх під час евакуації чи атак російської армії. Процедура відновлення нескладна, хоч і може зайняти деякий час. А поки дублікати оригіналів вироблятимуться, на території України завжди можна скористатися їхніми електронними аналогами у «Дії». Вони мають таку ж саму юридичну силу, що й паперові.
Відновлення паспортів в Україні та за кордоном: інструкція
У разі втрати паспорта громадянина (або ID-картки) чи закордонного паспорта найперше слід звернутися до найближчого відділу поліції. Там треба подати заяву про втрату документа й у відповідь отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це потрібно для того, щоб убезпечитись від дій зловмисників, якщо вони вкрали або знайшли втрачений паспорт.
Далі слід звернутися до однієї з трьох установ:
у підрозділ ДМС України;
у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
у центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс» (він же ДП «Документ»).
У разі, якщо паспорт був утрачений або викрадений за кордоном, найперше слід також звернутися до місцевої поліції, щоб отримати довідку або копію протоколу про втрату документа.
З цією довідкою треба звернутися до найближчого українського посольства чи консульства. Вже там мають: 1) оформити новий паспорт за аналогічною процедурою, як і в Україні або 2) видати тимчасове свідоцтво, яке прирівнюється за дією до закордонного паспорта (після повернення в Україну його потрібно поміняти на відновлений документ).
Водійське та пенсійне посвідчення: перелік вимог для відновлення
Щоб відновити втрачене водійське посвідчення достатньо звернутись до територіального сервісного центру (ТСЦ) Міністерства внутрішніх справ. Якщо документ було викрадено, слід спочатку написати заяву у поліцію й отримати відповідну довідку, і вже з нею йти до центру.
Замість втраченого посвідчення учасника бойових дій (УБД) можна отримати його дублікат. Процедура відновлення військового квитка певною мірою схожа з відновленням посвідчення УБД, утім є також свої нюанси.
Сьогодні наш юрист надасть чіткі інструкції про те, де і яким чином можна отримати дублікати або поновити основні документи в умовах воєнного стану.
Про ці та інші деталі дізнавайтесь на нашому каналі в YouTube, а також на сайті.
Щоб отримувати ще більше корисної інформації переходьте на наш Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, TikTok. Підписуйтесь та будьте в курсі останніх новин.