Позитивна практика та рекомендації

Знято арешт з авто

Незалежно від того наскільки майстерно водій керує транспортним засобом, ризик потрапляння в дорожньо-транспорту пригоду все ж таки існує.

Правила дорожнього руху або Кодекс України про адміністративні правопорушення не передбачають винятків або особливостей оформлення ДТП під час воєнного стану — проте, на практиці, вони звичайно є. Перш за все, слід зазначити, що водій — учасник ДТП зобов’язаний виконати усі свої обов’язки, які передбачені п.2.10 ПДР (АЛЕ ПРИ УМОВІ ВІДСУТНОСТІ НЕБЕЗПЕКИ ДЛЯ ЖИТТЯ), а саме:

  • негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
  • не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди
  • увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки.
  • вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) допомоги, при необхідності відправити потерпілих до лікарні.
  • повідомити про ДТП поліцію.
  • зафіксувати сліди пригоди
  • до проведення медичного огляду не вживати алкоголь

Основна проблема якраз полягає в фіксації ДТП працівниками поліції. При настанні бойових дій -патрульна поліція далеко не завжди могла (і може) прибути на ДТП. В такому випадку водіям потрібно:оформити подію за допомогою європротокола. Але, слід пам’ятати, що європротокол складається коли немає травмованих осіб, у водіїв відсутні ознаки алкогольного сп’яніння та водії згідні з обставинами (та виною) по ДТП. Ще один аспект полягає в тому, що ліміт виплати по європротоколу становить 50 000 гривень. Якщо у Вас більший збиток — це не означає, що Страховик відмовить у виплаті — в такому випадку страховик сплатить не більше 50 000 гривень.

Повертаючись до теми ДТП виникає ряд питань стосовно страхового відшкодування після ДТП. Чи повинні страхові компанії виконувати свої зобов'язання повному обсязі під час війни? Які випадки є страховими під час війни? Сьогодні наш автоюрист  розгорнуто відповість на ці питання, а також розгляне випадок з юридичної практики нашого Центру у справі про адмінвідповідальність при ДТП.

Про ці та інші деталі дізнавайтесь на нашому каналі в YouTube, а також на сайті.

Щоб отримувати ще більше корисної інформації переходьте на наш Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, TikTok. Підписуйтесь та будьте в курсі останніх новин.