«Центр правової допомоги» отримав запит: призначити військовослужбовця опікуном рідної сестри. Сестра клієнта мала психічні розлади та проживала з матірʼю-пенсіонером.
Якщо людина позбавлена дієздатності у судовому порядку, тоді задля досягнення правосуб`єктності особі призначається опікун. Згідно із положеннями ч. 3 ст. 296 ЦПК України, заява до суду про визнання громадянина недієздатним або обмежено дієздатним може бути подана:
членами сім’ї, близькими родичами;
органом опіки та піклування;
психіатричним закладом.
Заявник і орган опіки та піклування мають бути присутні під час судового розгляду цієї справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 63 ЦК України, опікуном може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
Варто зазначити, що опікуни зобов’язані вчиняти правочини від імені та в інтересах підопічного, та несуть відповідальність за дії підопічних, якщо не доведуть, що шкода виникла не з їх вини. Недієздатний громадянин не має права на укладання будь-яких договорів (ст. 41 ЦК України).
Нашим спеціалістом були виконані наступні дії:
Зібрано пакет документів.
Подано позовну заяву до суду.
Проведено експертизу на дієздатність.
За результатами виконаної роботи запит було повністю задоволено.За рішенням судово-психіатричної експертизи сестру було визнано недієздатною, а клієнта - призначено її опікуном.
Про ці та інші деталі дізнавайтесь на нашому каналі в YouTube, а також на сайті.